SEO Nedir?

seo1
SEO’nun Türkçesi Arama Motoru Optimizasyonu demek. Peki ne işe yarar bu optimizasyon derseniz arama motorlarında sizin ön sıralarda çıkmanızı sağlar. Peki bu neye yarar ve Çizgistanbul bunu nasıl sağlıyor diye merak ediyorsanız size kısa bir özet geçelim.
Öncelikli olarak belirtmemizde fayda var ki arama motoru diye sözünü ettiğimiz kavram sizlerin de aramalarınızı yaptığınız internetin en önemli siteleri Google, Yandex ve Bing gibi siteler. Bu siteleri kullanarak milyonlarca bilgiye, aradığınız ilaçtan, sosyal ağlara kadar her şeye ulaşabiliyorsunuz. Peki sizi arayan müşterileriniz nasıl buluyorlar? Onlar da yine bu arama motorları aracığılıyla sizin satışınızı yaptığınız ürünleri arıyorlar. Ve tabii ki ilk sayfalarda gördükleri ürünleri alıyorlar. Tıpkı sizin de yaptığınız gibi.
 seo
Markanın adının ilk sıralarda yazılıyor olması sadece marka bilinirliği değil ürün satışı açısından da önemli. Çoğu işletme bu aşamayı atladığından dolayı, binlerce lira verdikleri internet sitelerini kimsenin ziyaret etmemesinden şikayetçi. Bu açığı kapatmak için de binlerce lirayı bu sefer de reklama ayırıyorlar ama SEO çalışmaları yaptıran site yani işletme sahibi hedef kitlesine çok daha kolay ulaşıyor.
Çizgistanbul ekibi sizin markanız için önce siteniz düzeyinde analiz yapıyor, gerekli aksiyonları alıyor, site dışı çalışmaları da yaptıktan sonra markanızın ilerleyişinde sizinle birlikte çalışıyor.
Ürünlerinizin Google sıralamasında yükselmesiyle birlikte sizin satışlarınız da artıyor. Bir noktadan sonra ücretsiz ve hedef kitleye zahmetsizce ulaşabilen bir reklam sistemi geliştirmiş gibi oluyorsunuz. Yani sizin reklamınızı Google, Yandex ücretsiz yapıyor gibi bir durum ortaya çıkıyor. SEO’nun size kazandırdığı para bu çalışma için harcayacağınızdan kat kat fazla.
Organik yollardan ürüne gelen ve satın alan müşterileriniz mutlu, siz de…

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.